AirPrint – druk bezprzewodowy na drukarkach HP ePrint z urządzeń Apple iOS

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, powstałych w wyniku współpracy HP, oraz Apple, jest opracowanie technologii Airprint, umożliwiającej nam drukowanie na komputerach wyposażonych w system operacyjny MacOs.

Oczywiście miało to już miejsce dwa lata temu wobec czego, technologia ta uległa znacznym usprawnieniom, przede wszystkim ze strony firmy Hewlett Packard, która we wrześniu roku 2011 oznajmiła iż drukarki HP Photosmart, oraz HP LaserJet Pro, czyli drukarki z technologią ePrint, są wspierane przez firmware AirPrint, bez żadnego wsparcia poprzez urządzenia firm trzecich. Od tego też czasu, HP, zobowiązało się do sukcesywnego udostępniania nowych firmware dla kolejnych modeli swoich drukarek.

Cały system jest tutaj dość prosty w obsłudze, bowiem wystarczy, aby drukarka była włączona do sieci, zaś w urządzeniu mobilnym włączone WiFi, dzięki czemu mamy mieć już możliwość bezpośredniego dostępu do drukarki, oczywiście po uprzedniej odpowiedniej konfiguracji telefonu oraz samej drukarki.

Przypomnijmy, iż funkcja HP ePrint, umożliwia nam drukowanie z dowolnego miejsca na świecie, poprzez wysłanie wiadomości email z danymi niezbędnymi do wydruku, na bezpośredni adres drukarki. Ponadto, wszystkie istniejące oraz przyszłe drukarki HP wyposażone w funkcję ePrint, jako jedyne zapewniają możliwość bezpośredniego drukowania z urządzeń iPhone®, iPad® i iPod® touch przez AirPrint – żaden inny producent drukarek obecnie nie oferuje takiej możliwości.

Jednym słowem mamy tutaj do czynienia z nowoczesną technologią która z całą pewnością sprawdzi się w biznesie, gdzie bardzo łatwo będzie można przekazać komukolwiek dokumenty do szybkiego wydrukowania, co przecież bardzo często ma miejsce, w sytuacjach, gdy nie dysponujemy pod ręką żadnym komputerem, zaś jednym urządzeniem multimedialnym jakie posiadamy jest telefon komórkowy.